نهال پاپایا

نهال پاپایا

0 نظر سفارش (0)
150,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: PS-1
موجودی عدم موجودی در انبار
تعداد بازدید 800 بازدید

توضیحات محصول

نهال پاپایا

پاپایا بومی مناطق استوایی مکزیک و آمریکا مرکزی است . میوه پاپایا از نظر ارزش غذایی بالا ، طعم عالی و خاصیت دارویی دارد . پاپایا عمدتا به صورت میوه خام مصرف میشود اما از آن برای تهیه مربا ، ترشی و آب میوه استفاده میکنند .از میوه و ساقه سبز گیاه پاپایا لاتکس استخراج میشود که حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به هضم پروتئین کمک میکند . پاپایا یک گیاه علفی با رشد نسبتا سریع است . نهال پاپایا دارای یک ساقه منفرد و توخالی و بدون شاخه است . پاپایا برگ های بزرگ و پرپشتی دارد . ارتفاع گیاه پاپایا میتواند تا چندین متر برسد . نهال پاپایا در سه جنس : نر ، ماده و هرمافرودیت ( دوجنسی ) وجود دارد . درختان ماده پاپایا برای گرده افشانی به درخت نر نیاز دارند . به طور کلی هر 10 نهال ماده پاپایا به 1 نهال نر پاپایا نیاز دارد . درختان دوجنسی پاپایا خود گرده افشانی میکنند و برای گرد افشانی به درختان نر نیاز ندارند . این نهال موجود در محصول از نوع دوجنسی و خود گرده افشان می باشد . زمانی که بدانید چگونه از نهال پاپایا مراقبت کنید سریع به میوه میرسید و در تمام طول سال میوه خواهید داشت . میوه پاپایا روی تنه گیاه رشد میکند . گل های نر دارای ساقه بلند و باریک و چند شکوفه کوچک دارند . گل های ماده معمولا شکوفه های تک ، بزرگ و بسیار نزدیک به تنه دارند . پاپایا های جوان بیشترین تولید میوه را دارند . هرچه گیاه پاپایا پیرتر میشود ، ضعیف تر میشود و میوه کمتری میدهد و ممکن است در برابر بیماری ها مقاومت کمتری داشته باشد . همچنین چون درخت پاپایا بلند تر میشود ، رسیدن به میوه سخت تر میشود . اگر یک درخت پاپایا خیلی بلند شود .میتوانید آن را قطع کنید . قطع کردن نهال پاپایا بعضی وقت ها نهال را از بین میبرد بعضی وقت ها هم تنه گیاه دوباره رشد میکند و میوه یشتری میدهد . بهترین زمان برای قطع نهال پاپایا در هوای خشک است . چون تنه نهال تو خالی است . اگر تنه نهال با آب پر باشد باعث پوسیدگی میشود . میتوانید با پوشاندن نهال با گلدان پلاستیکی وارونه یا یک کیسه از آن محافظت کنید . هوای گرم و مرطوب میتواند پوسیدگی را افزایش دهد .

* این نهال پاپایا از نوع دو جنسی و خود گرده افشان بوده و از نوع درخت پا بلند می باشد که ارتفاع آن بیش از 3 متر خواهد شد . این محصول در گلدان های شماره 26 پر شده از مخلوط خاک و کمپوست مخصوص شمال فارم ارائه می گردد *

نحوه رشد درخت پاپایا در آب و هوای سرد

پاپایا یک گیاه گرمسیری است اما اگر فکر میکنید آن را میتوانید در یک آب و هوای متعدل بکارید ، نهال پاپایا را در گلدان بزرگی کاشته و سعی کنید در یک منطقه محافظت شده مانند گلخانه بگذارید . و پس از مدتی که رشد درخت پاپایا به اندازه ای شده که می تواند در برابر هوای سرد مقاومت کند می توانید در آخر فصل سرما یا اول بهار آن را به زمین اصلی منتقل نموده تا درخت پاپایا در فصل گرم رشد خود را انجام داده تا در فصل سرد آینده در برابر هوای سرد مقاوم باشد . نهال های موجود در این محصول همگی نهال های بالغی بوده که می توانید در اول فصل بهار آنها را مستقیم در زمین اصلی بکارید .

شرایط لازم برای رشد درخت پاپایا

- درجه حرارت : درجه حرارت عامل مهمی است که تعیین میکند گیاه پاپایا رشد میکند یا خیر . دمای مطلوب برای رشد پاپایا بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد است . درجه حرارت پائین باعث رشد آهسته گیاه میشود . دمای بالا باعث تولید گل کم میشود . با این حال درخت پاپایا میتواند برای مدت زمان کوتاهی دمای سرد تا 0 درجه سانتیگراد را تحمل کند . در دماهای بسیار بالا و گرم و خشک ، جوانه های گل می افتند و رشد گیاه کند میشود .

- آب : نهال پاپایا برگ های نرم و بزرگی دارند . در آب و هوای گرم ، نهال آب خود را از دست میدهد . بنابراین به آب زیادی نیاز دارند . متاسفانه نهال پاپایا در آب و هوای سرد بسیار مستعد پوسیدگی ریشه می باشد . شایع ترین مشکل برای رشد نهال پاپایا آب دادن بیش از حد گیاه است .

- محل نگهداری : پاپایا به دلیل فعالیت فتوسنتزی زیاد به نور خورشید زیادی احتیاج دارد . رشد آن در صورت عدم تابش نور خورشید غیر ممکن است . نکته دیگری که باید در انتخاب مکانی برای رشد درخت پاپایا در نظر داشته باشید این است که نباید در یک مکانی که بسیار باد می وزد کاشته شود .

- فاصله : فاصله درختان پاپایا از همدیگر باید 250-300 سانتی متر باشد .

- کود دهی : پاپایا ها به کوددهی زیادی نیاز دارند . مقدار زیادی کود یا کمپوست به طور مرتب در نزدیکی پایه نهال ریخته شود .

- آفات و بیماری ها : آفاتی که میتواند به نهال پاپایا حمله کند عبارتند از : مگس های میوه ، کنه ها ، تاج سیاه و سفید ، شته ها و گیاهان برگ و سفید.

مشکلات معمول در هنگام رشد پاپایا

1- پوسیدگی ریشه نهال پاپایا به دلیل آب دادن بیش از حد است . اگر هوا سرد است ، گیاه پاپایا را خشک نگه دارید .

2- وزش باد شدید یکی از دلایل اصلی از بین رفتن گیاه پاپایا است . نهال پاپایا دارای سیستم ریشه ای بسیار کم عمق هستند . با بزرگتر شدن ، نهال پاپایا بسیار سنگین میشوند و به راحتی با باد شدید از بین میرود .

3- پرندگان ، خفاش ها و ... عاشق پاپایا هستند . به محض شروع تغییر رنگ میوه را بچینید و در محیط آشپزخانه بگذارید تا پخته شود تا از دست پرندگان در امان باشد .

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

When you order from opencartworks.com, you will receive a confirmation email. Once your order is shipped, you will be emailed the tracking information for your order's shipment. You can choose your preferred shipping method on the Order Information page during the checkout process.

The total time it takes to receive your order is shown below:

The total delivery time is calculated from the time your order is placed until the time it is delivered to you. Total delivery time is broken down into processing time and shipping time.

Processing time: The time it takes to prepare your item(s) to ship from our warehouse. This includes preparing your items, performing quality checks, and packing for shipment.

Shipping time: The time for your item(s) to tarvel from our warehouse to your destination.

Shipping from your local warehouse is significantly faster. Some charges may apply.

In addition, the transit time depends on where you're located and where your package comes from. If you want to know more information, please contact the customer service. We will settle your problem as soon as possible. Enjoy shopping!