نهال دراگون فروت

نهال دراگون فروت

0 نظر سفارش (0)
32,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: PS-2
موجودی عدم موجودی در انبار
تعداد بازدید 1540 بازدید

توضیحات محصول

نهال دراگون فروت

گیاه اژدها یک کاکتوس عجیب و غریب است که در آسیا ، مکزیک و بخش هایی از آمریکا جنوبی یافت میشود . گیاه دراگون فروت را میتوان به عنوان گیاه زینتی کاشت . شکوفه های گیاه اژدها بی نظیر است ، در واقع شکوفه های نهال دراگون فروت یکی از بزرگترین گل های جهان هستند . اما دلیل منحصر به فرد بودن این گیاه اندازه آن نیست . شکوفه های نهال دراگون فروت فقط برای یک شب باز میمانند و رایحه ای شبیه میوه میدهد .

شرایط لازم برای رشد نهال دراگون فروت

- خاک : گیاه دراگون فروت قادر است در هر خاکی که به خوبی زهکشی میشود رشد کند . اما خاک هایی که کمی اسیدی هستند و PH بین 6 تا 7 دارند را ترجیح میدهند . خاک شنی بهترین گزینه برای رشد نهال اژدها است . اگر خاک شنی در دسترس ندارید خاکی را انتخاب کنید که زهکشی خوبی داشته باشد .

- کوددهی : برای اطمینان از رشد صحیح میوه اژدها ، بهتر است هر ماه به گیاه مقداری کود بدهید . در ماه های سرد زمستان میتوانید برای چند ماه کوددهی گیاه را متوقف کنید .

- آب : از انجا که این گیاه ، یک گیاه کاکتوس است ، مهم است که به طور صحیح آبیاری شود . فقط زمانی که سطح خاک خشک شد نهال را آبیاری کنید و نگذارید گیاه غرق در آب شود . خاک نهال دراگون فروت باید مرطوب باشد .

- نور : ساقه نهال دراگون فروت میتواند سایه را تحمل کند اما نوک های گیاه به خاطر شکوفه دادن ، به آفتاب کامل احتیاج دارد . اگر نهال بیش از حد در سایه باشد میوه نخواهد داد .

- دما : میوه اژدها در آب و هوای سرد رشد نخواهد کرد ، باید اطمینان پیدا کنید که درجه حرارت بالاتر از 4 درجه سانتی گراد باشد تا از بروز آسیب به نهال جلوگیری شود . بهترین دما برای رشد بهتر نهال اژدها بین 18 تا 26 درجه سانتی گراد است .

از آن جا که نهال دراگون فروت دوست ندارد در آب و هوای سرد رشد کند و مخصوص مناطق گرمسیر است . آفتاب مستقیم و شدید ممکن است باعث از ین رفتن نهال شود ، در مناطقی که آفتاب شدید است نهال دراگون فروت را در مکان آفتاب - سایه قرار دهید . در مناطق سردسیر داشتن گیاه در گلدان ایده خوبی است زیرا این امکان را به شما میدهد در هنگام سرد شدن به راحتی به داخل خانه یا گلخانه جا به جا کنید . نهال دراگون فروت نباید در دمای زیر صفر درجه قرار بگیرید . فصل رشد میوه اژدها در ماه گرم سال است و بقیه فصل ها رشد نخواهد کرد اما در زمان رشد ، نهال به سرعت رشد میکند . نهال میوه اژدها از سال هفتم یا هشتم شروع به باردهی میکند .

*نهال دراگون فروت عرضه شده در شمال فارم از نوع قرمز تو سفید است . سایز نهال حدود 50 سانتی متر است . و نهال حدود 3 سال دارد . نهال دراگون فروت در گلدان های سایز 20   با خاک مخصوص شمال فارم کاشته شده است . *

آفات و بیماری های نهال اژدها

- شته ها میتوانند یک مشکل شایع برای میوه اژدها باشند . شته ها باعث جذب مورچه میشود که از گیاه دراگون فروت تغذیه میکند .

- ایجاد لکه روی ساقه و برگ های دراگون فروت میتواند نشانه ی ابتلا به عفونت باشد .

- باکتری ها میتوانند باعث پوسیدگی ساقه شوند که انتهای ساقه را تحت تاثیر قرار میدهد و به طور معمول از یک گیاه به گیاه دیگر منتقل میشود .

- آفتاب سوختگی نیز در گرم ترین زمان سال میتواند رخ دهد .

- آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاه اژدها میشود .

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

When you order from opencartworks.com, you will receive a confirmation email. Once your order is shipped, you will be emailed the tracking information for your order's shipment. You can choose your preferred shipping method on the Order Information page during the checkout process.

The total time it takes to receive your order is shown below:

The total delivery time is calculated from the time your order is placed until the time it is delivered to you. Total delivery time is broken down into processing time and shipping time.

Processing time: The time it takes to prepare your item(s) to ship from our warehouse. This includes preparing your items, performing quality checks, and packing for shipment.

Shipping time: The time for your item(s) to tarvel from our warehouse to your destination.

Shipping from your local warehouse is significantly faster. Some charges may apply.

In addition, the transit time depends on where you're located and where your package comes from. If you want to know more information, please contact the customer service. We will settle your problem as soon as possible. Enjoy shopping!