آووکادو

آووکادو

0 نظر سفارش (0)
30,000تومان
کد محصول: FS-03
موجودی عدم موجودی در انبار
تعداد بازدید 1008 بازدید

توضیحات محصول

میوه آووکادو

میوه آووکادو با حالت کره ای در عین حال با یک طعم ماهرانه و ظاهر گلابی شکل خود از میوه های آمریکای مرکزی می باشد . برخلاف بسیاری از میوه های دیگر، آووکادو محتوی چربی بالا و کالری بسیاری می باشد . با این حال آووکادو یکی از میوه های محبوب با داشتن مشخصات تغذیه ای خوب و خواص سلامت بسیاری می باشد .

درخت آووکادو

آووکادو یک درخت متوسط و درخت همیشه سبز است که در حدود 20-30 فوت ارتفاع دارد . برای رشد و شکوفایی این درخت زیبا ، خاک بارور و رطوبت بالا نیاز می باشد . گل های سبز کوچک در طول زمستان ظاهر می شود و در حدود 8-9 ماه صدها میوه سبز گلابی شکل در سراسر درخت ظاهر میشوند.

آووکادو هنگامی که بالغ میشود و رنگ آنها از سبز روشن به رنگ تیره یا بنفش تبدیل می شود و با فشار به میوه نرمی باشد برداشت میشود . در داخل میوه گوشتی مانند خامه دارای بافت کره ای با طعمی ملایم وبا عطر دلپذیر و مطبوع میباشد . میوه آووکادو دارای بذر تک دانه قهوای میباشد . بور متوسط ، هر میوه حدود 300 – 700 گرم وزن دارد ، هر چند آووکادو سنگین تر در بازار نادر است .

فواید سلامتی آووکادو

- میوه آووکادو همانند زیتون دارای کالری و چربی اشباع نشده هستند . با این حال ، این میوه خاص غنی از فیبر های رژیمی ، ویتامین ها و مواد معدنی بسیار می باشد و حاوی مقادیر بسیار زیادی از مواد مغذی طبیعی می باشد .

- گوشت کره ای میوه آووکادو منبع بسیار عالی از اسید های چرب غیر اشباع مانند اسید آلی و پالمیتولئیک همانند امگا 6 اسید چرب اشباع نشده، اسید لینولئیک می باشد . تحقیقات انجام شده نشان می دهد که رژیم مدیترانه ای که غنی از اسید های چرب اشباع نشده است ، به کاهش LDL یا کلسترول بد می انجامد و HDL یا کلسترول خوب را افزایش می دهد و از این طریق به پیشگیری از بیماری لیپید خون کمک می کند تا از بیماری عروقی کرونر و همچنین خطر سکته مغزی جلوگیری شود .

- میوه آووکادو یک منبع عالی از فیبر های رژیمی محلول و نامحلول می باشد . 100 گرم از این میوه خاص 6.7 گرم و یا حدود 18 درصد از مصرف روزانه فیبر که توصیه می شود را دارا می باشد . فیبر غذایی باعث کاهش سطح کلسترول خون و جلوگیری از یبوست می شود .

- میوه آووکادو حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های پلی فنولی فلاونوئیدها مانند کریپتوکسانتین ، لووتین ، رئاکسانتین ، بتا و آلفا کارتن می باشد ، البته در مقادیر کم . با همه این ترکیبات ، در برابر رادیکال های آزاد ، که در روند پیری و بیماری های مختلف نقش دارند به عنوان یک محافظ عمل می کند .

- همچنین میوه آووکادو منبع عالی مواد معدنی مانند : آهن ، مس ، منیزیم و منگنز می باشد . منیزیم برای تقویت استخوان ضروری است و نقش محافظ قلب نیز دارد . منگنز توسط بدن انسان به عنوان عامل مشترک برای آنزیم آنتی اکسیدان ، سوپر اکسید دیسموتاز استفاده می شود . آهن و مس هم برای تولید گلبول های قرمز مورد نیاز می باشد .

- میوه تازه آووکادو منبع بسیار غنی از پتاسیم است . 100 گرم میوه حاوی 485 میلی گرم یا حدود 10 درصد از مقادیر نیاز روزانه بدن انسان به پتاسیم را تامین می کند . پتاسیم جزء مهمی از مایعات سلولی بدن است که به تنظیم میزان ضربان قلب و فشار خون کمک می کند تا از اثرات مضر سدیم جلوگیری کند .

روش های آماده سازی و طریقه سرو کردن میوه آووکادو

آووکادو دارای عطر و بوی دلپذیر ، بافت کره ای و طعم بی نظیر است . برای خوردن و یا سرو کردن ، با یک چاقو در طول میوه آن را به دو قسمت مساوی برش دهید و دو نیمه را در جهت مخالف هم بچرخانید تا این دونیمهاز یکدیگر جدا شوند . سپس هسته را که به یکی از نیمه ها چسبیده است جدا کنید . حال به آرامی با دست از انتهای ساقه پوست خارجی آن را بکشید تا از میوه جدا شود . حال با کمک چاقو میوه را به صورت مکعب های کوچک برش دهید .

چند پیشنهاد جهت سرو میوه آووکادو

- در بسیاری از مناطق آمریکای مرکزی ، میوه آووکادو را با فلفل ، آب لیمو و نمک افزوده شده به آن ، مصرف میکنند .

- تکه های مکعب این میوه عجیب را می توان به سالاد سبزیجات ، سالاد میوه و غیره اضافه نمود.

- از میوه آووکادو بسیار رسیده و ترش شده در تهیه یک نوع ترشی استفاده می شود .

- تکه های میوه آووکادو میتواند در بستنی ، ژله و آب میوه مخلوط شود .

 

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

When you order from opencartworks.com, you will receive a confirmation email. Once your order is shipped, you will be emailed the tracking information for your order's shipment. You can choose your preferred shipping method on the Order Information page during the checkout process.

The total time it takes to receive your order is shown below:

The total delivery time is calculated from the time your order is placed until the time it is delivered to you. Total delivery time is broken down into processing time and shipping time.

Processing time: The time it takes to prepare your item(s) to ship from our warehouse. This includes preparing your items, performing quality checks, and packing for shipment.

Shipping time: The time for your item(s) to tarvel from our warehouse to your destination.

Shipping from your local warehouse is significantly faster. Some charges may apply.

In addition, the transit time depends on where you're located and where your package comes from. If you want to know more information, please contact the customer service. We will settle your problem as soon as possible. Enjoy shopping!

آووکادو

30,000تومان

ارگانو

25,000تومان

اسطوخودوس

10,000تومان

بابونه

7,000تومان

بادرنجبویه

7,000تومان